3 DNI/ 2 NOCI OKRUH BALI VYLET

www.dovolenabali.com (0)
from/per person 30.00
  • CELODENNÍ VÝLETY
  • Access for disabled
  • Audio guide
  • Groups allowed
  • Pet allowed
  • Tour guides

Description

DEN 1. BARONG TANEC/CELUK/MAS/UBUD/BESAKIH

Rano Vás v hotelu vyzvedne Váš osobní, Cesky mluvici průvodce. Po krátké jizdé do vnitrozemi navštivite představení legendárního,tance démonů _ BARONG a pak se vydaté do mĕstečka CELUK, ktere je v celé Asii proslulé šperkařskými dilničkami zpracovájicimi střibro a zlato. A pak navštivite řezbářskou vesničku MAS a za krátko již budete v UBUD – centru balijského umĕní (maliřstvi). Odtud pojedete typickými balijskými vesnicemi k nejvýznamnĕjšimu chrámu na Bali – k chrámu Besakih. Pohled na vice než třista vĕžiček tohoto chrámového komplexu a fascinující výhled na majesttatní, nejvyšší vulkán na ostrovĕ Gunung Agung Vás přenese do jiných svĕtů. Vaše cesta povede dale kolem malebných, terasovitých rýžových poli do vesnice Selat a po tomto osvĕšzujicím zážitku se přesunete do krásné rybářské vesničky Candidasa, kde přenocujete v hotelu Rama Candidasa.

DEN. 2. TENGANAN/GOA LAWAH/KERTAGOSA/LOVINA

Po snídani v hotelu Rama Candidasa se výdete do blízké vesnice TENGANAN ,kde žiji prapůvodni obyvatelé ostrova Bali,kterým se řiká Agabalijici. Tenganan je pravdĕpodobnĕ vůbec prvnim osidleným mistem na Bali. Po tomto velmi zajimavém bodu Vašeho programu budete pokračovat romantickou krajinou kolem rybařského kraje Candidasa do netopýři jeskynĕ GOA LAWAH , u které stoji malá svatynĕ, v které se proháni tisice netopýrků. Tropickou přirodou přijedete do mĕsta KLUNGKUNG ,kde navštivite soudní dvůr. KertaGosa,kde se dávní králové radili o osudu provinilců s bráhmany. Krásnĕ vyvedené stropni malby znázorňuji, co všechno hřišniky čeká na onom svĕtĕ. Dorazite do vesnice KINTAMANI které leži na okraji kráteru sopky Pemulisan. Na této obři kaldeře (průmĕr 12 km) se Vám naskytne fascinujici pohled na 2.200 m vysoký a stále ještĕ činný vulkán Batur, kterému se take řiká Gunung Lebah (hora v ůdoli). Vaše cesta povede dale na severní pobřeži ostrova cestou do idylického mista LOVINA ,kde si kromĕ přimořkého jidla mužete vychutnat I koupání a poleženi na pláži z černého pisku. Ubytovaní v hotelu Aditya.

DEN. 3 BUDDHISTICKÝ KLÁŠTER/ULUN DANU CHRAM/TAMANAYUN/TANAH LOT

Po snidani v hotelu Aditya Lovina naštivite opravdovou oázu klidu a meditace- jediný buddhistický klášter na Bali Vihara Bhuda a pak pojedete opĕt tropickou přirodu a všudypřitomnými rýžovými poli ke kráterovemu jezeru Beratan, na jehož břehu stoji Pura Ulun Danu ,která ceká na Vaši návštĕvu. Nedaleko navštivíte okouzlujici mĕstečko Bedugul,které je po celém ostrovĕ známé svými trhy s tropickým ovocem,kořením a orchidejemi. Tady budete mit možnost doplnit svoji domácnost zásobami exotického kořeni a semeny vzácných kvĕtin. Odpoledne Vás v idylické vesnici MENGWI čeká návštĕva královské Pura Taman Ayun z obdobi královské dynastie Gelgel a závĕrem Vás čeká ještĕ jedna spička Vaši okružni jizdy – mořský chrám Tanah Lot. Tanah lot je malebnĕ postaven na skále čnĕjící z moře asi 200 metrů od pobřeži. Při pohledu na jeho siluetu rýsujici se v zapadajicim slunci všechno utichne, kromĕ spoušti fotoaparátů. Poté návrat do Vašeho hotelu.

 


Reviews

Leave a review
0 Reviews
  • Position
  • Tourist guide
  • Price
  • Quality